سبد مقایسه (0)

مقایسه

نسخه آزمایشی اپلیکیشن‌های اندروید را از کجا دانلود کنیم؟

گوگل به‌تازگی قابلیت‌های جدیدی را به پلی استور افزوده که اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های بتا را راحت‌تر پیدا و مدیریت کنید. بنابراین اگر جزو آن دسته از افراد هستید که حاضرند برای امتحان کردن جدیدترین ویژگی‌ها و امکانات یک اپلیکیشن با باگ‌های احتمالی کنار بیایند، الآن بهترین زمان برای دست‌به‌کار شدن است. با آسا دیجیتال همراه باشید تا با روش دانلود کردن نسخه‌ی بتای بهترین اپلیکیشن‌های اندروید آشنا شوید.

هنوز هیچ دسته‌ی جداگانه‌ای در پلی استور برای اپلیکیشن‌های بتا وجود ندارد. بنابراین برای این‌که متوجه شوید آیا هرکدام از اپلیکیشن‌های فعلی شما نسخه‌ی بتا دارد یا نه، باید در منوی اپلیکیشن پلی استور روی گزینه‌ی My apps & games ضربه بزنید و سپس اپلیکیشن مورد نظر را از فهرست انتخاب کنید. سپس به انتهای صفحه‌ی اطلاعات اپلیکیشن بروید تا از وجود نسخه‌ی بتا مطلع شوید. البته حتی اگر اپلیکیشن نسخه‌ی بتا داشته باشد، این احتمال وجود دارد که ظرفیت افرادی که می‌توانند در برنامه‌ی تست بتای آن شرکت کنند به اتمام رسیده باشد.

اگر قصد دارید از نسخه‌ی بتای اپلیکیشن استفاده کنید کافی است روی گزینه‌ی I’m in ضربه بزنید تا چند لحظه بعد نسخه‌ی بتا در صف دانلودهای شما قرار بگیرد. اگر هر زمان تصمیمتان در مورد استفاده از نسخه‌ی بتا عوض شد می‌توانید به همین صفحه برگردید و این بار روی گزینه‌ی Leave ضربه بزنید. پس از این‌که نسخه‌ی بتای چند اپلیکیشن را دانلود کردید کار پیدا کردن آن‌ها راحت‌تر می‌شود. در صفحه‌ی My apps & games تب مخصوصی به نام Beta وجود دارد که فهرست اپلیکیشن‌های بتایی را که دانلود کرده‌اید نشان می‌دهد.

  

همچنین یک بخش ویژه به نام Early Access هم در پلی استور وجود دارد. در این بخش می‌توانید بازی‌های را که هنوز نسخه‌ی نهایی آن‌ها منتشر نشده به‌صورت رایگان دانلود و امتحان کنید. البته در نظر داشته باشید که احتمالا باگ‌های این بازی‌ها از باگ‌های اپلیکیشن‌های بتا بیشتر خواهد بود.


به‌احتمال‌زیاد شما با اپلیکیشن‌های فیسبوک، فیسبوک مسنجر، گوگل، ، گوگل مپز و دراپ‌باکس آشنا هستید، ولی شاید تابه‌حال نمی‌دانستید که امکان دانلود نسخه‌ی بتای تمام آن‌ها از طریق پلی استور وجود دارد. نسخه‌ی بتای تمام این اپلیکیشن‌ها را می‌توانید به همان شیوه‌ای که توضیح داده شد از درون صفحه‌ی مربوط به نسخه‌ی عادی اپلیکیشن دانلود کنید. در برخی موارد هم نسخه‌ی بتای اپلیکیشن به‌صورت یک اپلیکیشن مجزا در پلی استور قرار داده شده است. 

 

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...