سبد مقایسه (0)

مقایسه

دیدگاه‌ ترامپ در مورد تکنولوژی چیست؟

منابع مختلفی خبر از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌دهند. حالا که با این پیروزی قرار است ترامپ تا چهار سال آینده در کاخ سفید باشد بد نیست بدانیم دیدگاه‌های او در مورد تکنولوژی در این جایگاه چیست؟ در ادامه با آسا دیجیتال باشید.
مشخص است که او درک درستی از بسیاری از مسایل حوزه تکنولوژی ندارد و علیرغم چرب‌زبانی‌های او، این مساله نهایتا هزینه‌های زیادی برایش ایجاد خواهد کرد. او به‌‌نوعی جنگ سایبری را به امنیت سایبری ترجیح می‌دهد. با این حال او دیدگاه‌های نسبتا متعادلی در حمایت از ویزای H-1B داشته که بارها بر آن‌ها که به نوعی به حمایت از نیروی کار آمریکایی در کنار جذب متخصصان خارجی تاکید دارد، اشاره کرده است.

 اما نظر او در خصوص برخی موضوعات خاص چیست؟
 

بی‌طرفی اینترنت: ترامپ یک بار در توییتر خود اشاره کرده که اوباما با قانونی که تصویب کرده، اهرم قدرت را در این حوزه جابجا کرده است. به عقیده‌ی ترامپ، قانون بی طرفی اینترنتی نوعی قانون ناعادلانه محسوب می‌شود که با هدف جهت‌دهی به رسانه‌های جمعی تصویب شده است.

تغییرات آب و هوایی: ترامپ اعتقادی به مساله گرمایش زمین ندارد. به گفته‌ی او، انسان‌ها عامل گرمایش زمین نیستند و این یک تغییر آب و هوایی معمول است که شاهد آن هستیم. ترامپ می‌گوید این وضعیتی عادی‌ست و گرمایش و سرمایش زمین روندی دوره‌ای بوده و خواهد بود که به دوره‌ی زمانی و کشوری که در آن هستیم بستگی دارد. به عقیده‌ی او ما مسایلی بسیار مهم‌تر از این داریم که باید به آنها بپردازیم.
 
«ما مشکلاتی بسیار بزرگ‌تر از تغییر روندهایی مثل گرمایش زمین داریم؛ شاید ما باید به فکر تامین مالی پروژه‌هایی باشیم که همه به آب سالم دسترسی داشته باشند، شاید باید تمرکز را بر روی ریشه‌کن کردن بیماری‌هایی مثل مالاریا بگذاریم. شاید باید بر روی افزایش تولید غذا در دنیا متمرکز باشیم. شاید باید بر روی توسعه روندهای تولید انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر تمرکز کنیم تا از آنها به عنوان جایگزین سوخت‌های فسیلی استفاده کنیم. و در نهایت ما باید تصمیم بگیریم که بهترین روند برای ایجاد زندگی‌های بهتر، امن‌تر و موفق‌تر برای همه چیست.»
 
انرژی‌های پاک و تجدید‌پذیر: «در حال حاضر گاز طبیعی یکی از مهم‌ترین منابع انرژی برای ماست. اگر این انرژی برای ۵۵ سال آینده بتواند نیازهای ما را تامین کند، ما باید از این زمان برای تحقیق بر روی ساختارهای کاربردی‌تر و تازه‌تر برای تولید انرژی‌های پاک یا استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنیم.»
 
حریم شخصی و جاسوسی دولتی: ترامپ از جاسوسی‌ها و جمع‌آوری داده‌ها توسط NSA (سازمان امنیت ملی آمریکا) حمایت کرده است. در عین حال او پیشنهاد ساختاری قضایی و شفاف داده است که بتواند در قالب آن در صورت نیاز به دسترسی این داده‌ها، آن را از این مرجع درخواست کرد.
 
به گفته‌ی ترامپ دولت آمریکا جاسوس شهروندان خود نیست. و چنین اتفاقی در دوره‌ی او حادث نمی‌شود.
 
ناسا: نظر ترامپ در مورد ناسا این است که این سازمان در سال‌های دور عالی عمل کرده است اما در حال حاضر مشکلات مهم‌تری وجود دارد که باید به آنها پرداخت. به عقیده‌ی ترامپ پول کافی برای تحقیقات عظیم فضایی که توسط ناسا و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن انجام می‌شود وجود ندارد.
 
ترامپ معتقد است کاوش فضا مزایای زیادی برای آمریکا داشته است. غرور ملی به واسطه‌ی افزایش دانش و قدرت فضایی از مهمترین آنها بوده. به گفته‌ی او یک برنامه‌ی فضایی قدرتمند می‌تواند بچه‌های آمریکایی را بهتر ترغیب کند و شاید در آینده مشاغل و سرمایه‌های زیادی در این حوزه به وجود آمده و جذب شود. آمریکا باید به دنبال شرکای بین‌المللی باشد و تمام نوع بشر باید از منافع فضا بهره‌مند باشند.
 
امنیت سایبری: «ما در حوزه امنیت سایبری جانب احتیاط را پیش خواهیم برد تا بتوانیم در برابر حملات بین‌المللی یا حساب شده به خوبی واکنش نشان دهیم. پس امنیت سایبری در اولویت‌های آمریکا خواهد بود. این واکنش‌ها گاهی می‌توانند شبیه جنگ باشند. آمریکا باید روی حمله‌هایی که برای مقاصدی همچون دزدی اطلاعات یا تخریب داده‌ها و عملکردها انجام می‌شود، اقدام‌پذیر عمل کند.»
 
آزادی اینترنت: در مناظره‌ای دیگر ترامپ اشاره کرد که با بستن بخش‌هایی از اینترنت -که به امنیت ملی آمریکا صدمه می‌زنند- موافق است.
در کل با سر کار آمدن این آقا باید منتظر اتفاقات تازه در عرصه ی تکنولوژی بود ، البته نه رو به جلو بلکه به سمت گذشته های دور . آسا دیجیتال .

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...